دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
 • بخش های بیمارستان
 • کلنیک ویژه فوق تخصصی
 • بیماران بین الملل
 • سیستم نوبت دهی
 • صدای مشتری
 • درباره ما
 • ويژه همكاران

مراحل پذیرش

 | تاریخ ارسال: 1397/5/23 | 
راهنمای پذیرش:
جهت گرفتن نوبت با تلفن مستقیم     881081278- 88108127  به صورت شبانه روزی تماس حاصل نمایید  و حتما در وقت تعیین شده با در دست داشتن دفترچه  بیمه ، ‌خلاصه پرونده، شرح عمل  و سایر مدارک پزشکی   به کلینیک مراجعه فرمایید.
راهنمای مراجعه به درمانگاه :
1- پس از گرفتن نوبت تلفنی در روز تعیین شده به درمانگاه مراجعه نمایید.
2-از باجه نوبت دهی شماره فراخوان تهیه نموده و پس از اعلام شماره خود به باجه 1یا 2 پذیرش مراجعه نمایید.
3-پس از ویزیت پزشک متخصص چنانچه دستور بستری دریافت نمودید جهت تعیین وقت بستری به اتاق نوبت دهی عمل جراحی(01)واقع در کلینیک مراجعه نمایید.
4-کلیه بیماران بعد از تعیین وقت بستری در همان روز به فوتوگرافی و کلینیک بیهوشی مراجعه نمایند . در صورتی که نیاز به مشاوره داشته باشند ، ‌پس از دریافت برگه مشاوره از سرپرستار کلینیک به اتاق نوبت دهی عمل جراحی(01) مراجعه و نوبت بستری خود را تثبیت نمایند.
5-در صورتیکه می خواهید مجددا به درمانگاه مراجعه نمایید لطفا 3 روز قبل از مراجعه جهت گرفتن وقت با تلفن مستقیم   8- 88108127  به صورت شبانه روزی تماس حاصل نمایید  و حتما برگه خلاصه پرونده و شرح عمل را همراه داشته باشید .
*پس از گرفتن وقت تلفنی و ویزیت در درمانگاه در صورتی که درخواست دریافت کپی پرونده بالینی یا گواهی پزشک معالج خود را دارید، میتوانید به مدارک پزشکی 01 واقع در کلینیک مراجعه نمایید.
 
 
دستورالعمل بستری الکتیو
1- تشکیل کارت درمانگاه در قسمت پذیرش.
2-ویزیت بیمار توسط پزشک
3- انجام رادیوگرافی از محل آسیب دیده در صورت نیاز
4-صدور دستور بستری .
5- مراجعه به اتاق نوبت دهی عمل جراحی(01)واقع در کلینیک
6-انجام فوتوگرافی و مشاوره بیهوشی
*درصورت نیاز به انجام سایر مشاوره ها به تشخیص پزشک معالج ، ‌پس از دریافت برگه مشاوره از سرپرستار کلینیک به پذیرش نوبت دهی مراجعه و نوبت بستری خود را تثبیت نمایید.
 1. مراجعه در زمان تعیین شده به پذیرش بستری
8-تشکیل پرونده بستری
9-انتقال بیمار به بخش بستری مربوطه.
10-قرار گرفتن بیمار در لیست اتاق عمل جهت انجام عمل جراحی طبق نوبت و نظر پزشک معالج.
دستورالعمل بستری اورژانس
1-تشکیل کارت درمانگاه در قسمت پذیرش اورژانس
2- ویزیت بیمار توسط پزشک اورژانس
3- انجام رادیوگرافی از محل آسیب دیده
4- صدور دستور بستری
5- تشکیل پرونده بستری  و تحویل پرونده به پرستار بخش اورژانس
6-تحویل لباس و البسه بستری
7-انجام اقدامات آماده سازی بیمار جهت بستری
8- انتقال بیمار به بخش بستری مربوطه.
9-قرار گرفتن بیمار در لیست اتاق عمل جهت انجام عمل جراحی طبق نوبت و نظر پزشک معالج.
مدارک مورد نیاز جهت بستری
 • کپی از صفحه عکس دار دفترچه بیمه  (تاریخ دفترچه بیمه دارای اعتبار باشد) به همراه اصل دفترچه بیمه
 • برگ دستور بستری پزشک معالج
 • کارت شناسایی (شناسنامه و کارت ملی)
*حضور پدر یا جد پدری یا قیم قانونی برای پذیرش بیماران زیر 18 سال الزامی است.
* اجازه عمل بیماران زیر 18 سال با حضور پدر یا قیم قانونی بیمار ( با ارائه قیم نامه ) امکانپذیر می باشد . در صورت عدم امکان حضور پدر یا قیم قانونی خواهشمند است اصل یا فکس رضایت نامه محضری به شماره فکس 88107658_ 021واحد دبیر خانه مرکز ارائه گردد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به واحد مددکاری اجتماعی مراجعه نمایید.
در صورت دستور پزشک موارد زیر قبل از عمل انجام گردد:
 1. آزمایشات خون و ادرار ،فتوگرافی ، انجام مشاوره ها (بیهوشی ،اطفال،داخلی،قلب و ...) رادیوگرافی ، تهیه وسایل مورد نیاز مانند تیشو و ....
 2. هنگام مراجعه جهت بستری حتما مبلغ ودیعه راه همراه داشته باشید.این مبلغ علی الحساب   می باشد . در هنگام ترخیص ما به التفاوت علی الحساب پرداختی محاسبه و در صورت مازاد بودن استرداد و در غیر اینصورت بایستی ما به التفاوت پرداخت گردد .لطفا جهت اطلاع از هزینه های تقریبی به واحد حسابداری ترخیص مراجعه نمایید.
 3. تهیه وسایل و البسه بستری از مرکز.
 
 
شرایط بیمه :
1- در صورت داشتن بیمه  خدمات درمانی و تامین اجتماعی و بیمه سلامت  دفترچه بیمه باید همراه بیمار باشد.
2 مامور بیمه تامین اجتماعی روزانه از ساعت 8 صبح جهت تایید دفترچه بیمه در مرکز حضور دارد . لطفا جهت تایید بیمه روی تخت خود حضور داشته باشید در غیر این صورت هزینه های درمانی  بیمار به صورت آزاد محاسبه خواهد شد.
3 مامور بیمه خدمات درمانی روزهای فرد در مرکز حضور دارد. در روزهای زوج حسابداری مرکز مسئول تایید دفترچه خدمات درمانی می باشد.
4 برای تایید بیمه بیماران زیر 2 سال، باید شناسنامه و دفترچه بیمه پدر و مادر همراه بیمار باشد.در غیر این صورت صورت هزینه های درمانی  بیمار به صورت آزاد محاسبه خواهد شد.
5 برای دختران مجرد بالاتر از 18 سال  دفترچه بیمه و شناسنامه فرد باید در دسترس باشد.
6 دفترچه بیمه تامین اجتماعی بیماران حتما دارای کد ملی باشد.در غیر اینصورت با مراجعه به شعبات بیمه نسبت به مشخص کردن کد ملی اقدام فرمایید.
7 به تاریخ اعتبار دفترچه بیمه توجه فرمایید که حتما اعتبار داشته باشد. در صورت اتمام اعتبار بلافاصله به سازمان بیمه گر مراجعه نمایید.
8 عمل های زیبایی تحت پوشش بیمه نمی باشند .لطفا هزینه آزاد را از واحد حسابداری- ترخیص سوال فرمایید.
9 در مورد اعمال جراحی ترمیمی فک و لب ، بینی و گوش تائیدیه سازمان دفتر اسناد پزشکی الزامیست.
آدرس: بلوار کشاورز- خ کارگر شمالی رو به روی پارک لاله طبقه دوم
10 مشخصات و عکس دفترچه بیمه ارائه شده با فرد بیمار تطبیق داده شود و در صورت تخلف دفترچه ضبط و به مراجع قانونی جهت اقدامات بعدی تحویل داده می شود.
11 هر روز صبح مددکاران مرکز در بخش حاضر می شوند و بیمارانی را که بیمه نیستند ولی امکان بیمه شدنشان وجود دارد توسط ایشان شناسایی و راهنمایی خواهند شد.لطفا در صورت عدم مراجعه مددکار، جهت تعیین تکلیف به واحد مددکاری مراجعه نمایید.
12 بیمارانی که در منزل آسیب دیده اند و بیمه ندارند به همراه شناسنامه +کارت ملی بیمار ، ترجیحا تا قبل از عمل جراحی می توانند به واحد مددکاری اجتماعی جهت صدور معرفی نامه بیمارستان و راهنمایی به نزدیکترین اداره بیمه خدمات درمانی مراجعه نمایند.
14 بیمارانی که به علت نزاع آسیب دیده اند، تحت پوشش بیمه خدمات درمانی ایرانیان قرار نمی گیرند.( جهت توضیحات بیشتر به نماینده بیمه خدمات درمانی مراجعه شود.)
15 - بیماران تصادفی در موقع مراجعه به این مرکز حتی الامکان کپی برابر اصل کروکی تصادف  و یا برگه اورژانس مربوط به آمبولانس را به همراه داشته باشند و یا تا زمان ترخیص آن را به واحد درآمد و ترخیص ارائه نمایید، در غیر این صورت هزینه ها به صورت آزاد محاسبه خواهد شد.
16 -جهت دریافت معرفی نامه بیمارستان به واحد مددکاری اجتماعی مراجعه گردد. توجه شود نام بیمار حتماً باید در کروکی محل حادثه قید شده باشد .
 17 - در هر بار مراجعه به مرکز جهت دریافت خدمات باید کروکی برابر با اصل را همراه داشته باشید در غیر اینصورت هزینه هابه صورت آزاد محاسبه می گرد.
18 - در صورت داشتن بیمه نیروهای مسلح تاییدیه دفترچه را همراه داشته باشید . جهت گرفتن تائیدیه به آدرس زیر مراجعه نمایید.
*آدرس=خ کارگر شمالی کوچه رهنما پ15 ساختمان اداری ارتش*
19- بیمارانی که به علت خفت گیری آسیب دیده اند ، جهت استفاده از خدمات بیمه باید نامه ضارب ناشناس متواری از کلانتری داشته باشند.CAPTCHA
دفعات مشاهده: 11746 بار   |   دفعات چاپ: 1096 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر